Tüm Özel Üniversitelerin Tekstil Mühendisliği DGS Puanları 2017

Ülkemizdeki en hareketli sektörlerden birisi de tekstil sektörüdür. Gerek yurt içi üretimin yanı sıra ihracat yapan bir çok firma da bulunmaktadır. Bu alanda ihtiyaç duyulan nitelikli personeller arasında Tekstil Mühendisliği biraz daha ön plana çıkacaktır. Tekstil Mühendisliğini LYS ile kazanmak mümkün olduğu gibi aynı zamanda bazı ön lisans programlarından da geçiş yapılabilir. Şimdi bu yazımızda DGS ‘ye giren adaylar için; Tüm Özel Üniversitelerin Tekstil Mühendisliği DGS Puanları 2017 verilerini paylaşacağız. Bunun yanı sıra meslek hakkında bir kaç bilgiyi istifadenize sunacağız.

DGS Puanları 2017

Üniversite AdıBölümBölüm adıTaban PuanlarıEn Büyük Puan
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTekstil Mühendisliği Bölümü Tekstil Mühendisliği (Tam Burslu)252.21805252.21805
İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİTekstil Mühendisliği Bölümü Tekstil Mühendisliği (Ücretli)218.45375240.79362

Mesleki Bilgiler

Eğitim Süresi

Tekstil Mühendisliği bölümü hazırlık sınıfı haricinde 4 yıl eğitim vermektedir. DGS ile Tekstil mühendisliğini kazanan öğrenciler için eğitim süresi ise; önceki ön lisans programında alınan derslerin muafiyet durumuna göre 2 veya 3 yıl olabilmektedir. Bu nedenle DGS tercihleri öncesi bu hususu dikkate almak yararınıza olacaktır.

Tüm Özel Üniversitelerin Tekstil Mühendisliği DGS Puanları

Çalışma Alanı

Tekstil mühendisleri tekstil ile alakalı boya firmaları, dokuma firmaları, iplik üreticileri, vs. gibi çok geniş alanda iş bulabilirler. Bununla birlikte pazarlama ve yabancı dil bilgisi olanlar pazarlama departmanlarında da çalışabilir.

Maaşları

Tekstil mühendisi maaşları konusunda skalanın oldukça geniş olduğu görülecektir. Yeni mezun olan bir tekstil mühendisi ile yıllarca sektörde çalışmış ve çalıştığı firmanın herşeyi olan bir tekstil mühendisinin maaşı arasında uçurum olacaktır. Dolayısıyla başlangıç aşamasında 2 bin TL civarında bir maaş alınabilmesi söz konusu olacaktır.

Sitemiz üzerinden özel üniversitelerin ücretleri, taban  – tavan puanları, sıralamaları, vs. gibi konularda bilgi sahibi olmak için verdiğimiz linkleri ve butonları kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku