Tüm Özel Üniversitelerin Veterinerlik Bölümü DGS Puanları 2017

Ciddi anlamda tıp eğitimi alan ve yine ülkemizde bir çok alanda ihtiyaç duyulan veterinerlik bölümüne DGS ile de geçiş mümkündür. Bu yazımızda DGS ‘ye giren öğrenci adayları için; Tüm Özel Üniversitelerin Veterinerlik Bölümü DGS Puanları 2017 verilerini paylaşacağız. Bunun yanı sıra meslek hakkında bir kaç bilgiyi istifadenize sunacağız.

DGS Puanları 2017

Üniversite AdıBölümBölüm adıTaban PuanlarıEn Büyük Puan
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Veterinerlik BölümüVeterinerlik259.23595259.23595
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA)Veterinerlik BölümüVeterinerlik228.24887248.54248

Mesleki Bilgiler

Eğitim Süresi

Veterinerlik bölümünde eğitim süresi 5 yıldır. DGS ile gelen öğrenciler ise ders muafiyet durumlarına göre ilgili sınıftan eğitime başlayacaktır. Bu da üniversiteler arası farklılık gösterebilecektir.

Tüm Özel Üniversitelerin Veterinerlik Bölümü DGS Puanları

Çalışma Alanı

Veterinerlik bölümü mezunları hayvancılık işleri ile ilgili alanlarda faaliyet gösterebilecek, kendi özel hayvan muayenehanesini kurabilecektir. Devlet kadrolarına da atanması mümkündür.

Maaşları

Genel itibariyle asgari ücretin 2 katı civarında seyredecektir. Elbette çalışılan kurumun büyüklüğü, tecrübe, vs. gibi konular da maaş üzerinde etken olacaktır.

Sitemiz üzerinden özel üniversitelerin ücretleri, taban  – tavan puanları, sıralamaları, vs. gibi konularda bilgi sahibi olmak için verdiğimiz linkleri ve butonları kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku