Tüm Üniversitelerin Ebelik DGS Puanları 2017

Ülkemizde yetişmiş personel anlamında en çok ihtiyaç duyulan alanlardan birisi de hiç şüphe yok ki; sağlık sektörüdür. Bu sektördeki önemli iş kollarından birisi de ebeliktir. Ebe olabilmek için üniversitelerin 4 yıllık Ebelik lisans programının tamamlanması gerekmektedir. Ayrıca bazı bölümlerden DGS ile Ebelik bölümüne de geçiş mümkündür. Bu yazımızda DGS ile Ebelik bölümüne geçmek isteyen adaylar için Tüm Üniversitelerin Ebelik Bölümü DGS Puanları 2017 verilerini paylaşacak ve yine sıra meslek hakkında bilgi paylaşımında bulunacağız.

Tüm Üniversitelerin Ebelik DGS Puanları 2017

DGS Puanları 2017

Üniversite AdıBölümBölüm adıTaban PuanlarıEn Büyük Puan
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Ebelik BölümüEbelik (%75 Burslu)
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)Ebelik BölümüEbelik (Tam Burslu)
İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİEbelik BölümüEbelik (Ücretli)
İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİEbelik BölümüEbelik (Tam Burslu)
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİEbelik BölümüEbelik (Tam Burslu)
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİEbelik BölümüEbelik (%50 Burslu)
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)Ebelik BölümüEbelik (Ücretli)
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)Ebelik BölümüEbelik (Tam Burslu)
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE)Ebelik BölümüEbelik (%50 Burslu)

Mesleki Bilgiler

Eğitim Süresi

Ebelik bölümünde eğitim süresi 4 yıl olup, DGS ‘yi kazanarak gelen öğrenciler için bazı üniversiteler 2. sınıftan bazı üniversiteler ise 3.sınıftan eğitime başlatmaktadır. Bu konuda tercih etmeyi düşündüğünüz üniversiteyi önceden arayarak bilgi almanız yararınıza olacaktır.

Çalışma Alanı

Ebelik bölümü mezunları özellikle devlet kadrolarında iş bulabilmekte, bunun yanı sıra da özel hastanelerde ve diğer sağlık birimlerinde de çalışma imkanı bulunmaktadır.

Maaşları

Devlet kurumlarında Ebe maaşları 2 bin 500 – 3 bin TL civarında olup, özel sektörde bu rakamlar biraz daha aşağıya inebilmektedir.

Sitemiz üzerinden özel üniversitelerin ücretleri, taban  – tavan puanları, sıralamaları, vs. gibi konularda bilgi sahibi olmak için verdiğimiz linkleri ve butonları kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku