2020 Üniversite YKS Sınav Tarihi Belli Oldu

Covid-19 salgını nedeniyle kapanan okullar, dershaneler, vs. gibi durumlardan dolayı eğitim dengesi ciddi bir şekilde bozulmuş, bununla birlikte 2020 yılı üniversite sınavı da iptal edilerek, süresiz olarak ertelenmişti. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarla birlikte; 2020 üniversite YKS sınav tarihi de belirtildi.

2020 yks sınavı tarihi

27-28 Haziranda Sınav Yapılacak

YKS sınavı 27-28 Haziranda (Cumartesi-Pazar) yapılacak. Şu an için böyle bir karar alındığını belirten Cumhurbaşkanı, istediğimiz sonuçları alamamamız halinde daha sert tedbirlerin alınabileceğini ek olarak belirtti. Ancak şu an için gidişatın iyi olduğunu, bundan dolayı bazı tedbirlerde esnetme yapılacağını belirtti.

20 Yaş Altına Dışarı Çıkma İzni de Geldi

Daha önceden alınan kararlarla birlikte 20 yaş altındaki vatandaşlara da sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan son açıklama ile birlikte 20 yaş altındaki vatandaşlara ve yine bununla birlikte 65 yaş üstündeki kişilere belirli günlerde 4 saatliğine yürüyüş izni verilerek, sokağa çıkma yasağı uygulamasında esnemeye gidildi.

LYS Sınavı da Belli Oldu

Tarihi belli olmayan ve Covid-19 nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ertelenen sınavlardan birisi olan LYS sınavının da tarihi bu akşam Cumhurbaşkanının açıklamaları ile belli oldu. LYS sınavı 2020 yılında 20 Haziranda yapılacak !

Tercih Bursu Veren Özel Üniversiteler konulu bölümümüzü de inceleyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku