Yeni Yüzyıl Üniversitesi Burs İmkanları

Üniversite hayatına hazırlanan birçok öğrenci yıllardır hayalini kurduğu üniversite hayatının en iyi şekilde geçmesini istemektedir. Üniversiteleri bir adım öne geçiren sosyal aktivite, kampüs hayatı, iyi bir eğitim ve iyi bir gelecek sunuyor olmasıdır. Yeni Yüzyıl Üniversitesi de kendini geliştirerek öğrencilerinin beklentilerine cevap veren bir üniversitedir. Öğrencilerine sağladığı burs imkanı ile de öğrencilerini maddi anlamda da rahatlatmaktadır. Sitemiz üzerinden paylaşmış olduğumuz linkler ya da butonlara tıklayarak eğitim ücretleri, taban puanlar, vs. gibi hususlarda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Burs İmkanları

Nitelikli Eğitim Nitelikli İnsan

Yeni Yüzyıl Üniversitesi misyonu ve vizyonu itibariyle toplumun ihtiyacı olan çağdaş, donanımlı, vatanına hizmet eden, işinin ehli bireyler yetiştirmek için yola çıkmıştır. Verdiği eğitim ile gelecekte mesleğini severek yapan ve meslek ahlakı olan bireyler yetiştirmektedir. Eğitim olanaklarını öğrencilerine en iyi şekilde sağlamaktadır. Eğitim kadrosu ile de Türkiye’de bilime hizmet eden bir üniversite olmuştur. Öğrencilerine yurtdışında eğitim olanakları, çift ana dal yapma fırsatı, en iyi yerlerde staj olanağı ve daha birçok eğitim fırsatı sağlayarak mesleki gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Mezun olan öğrencilerinin de mesleki gelişimine ve kariyerine destek olmaktadır. Kampüs içinde bulunan kütüphane, tiyatro, sağlık hizmeti gibi olanaklarıyla da öğrencilerin üniversite hayatını zenginleştirmektedir.

Burs İmkanları

Üniversite okuyan her öğrencinin özellikle maddi desteğe ihtiyacı olabilmektedir.  Yeni Yüzyıl Üniversitesi burs imkanları ile de öğrencilerinin hem başarılarını ödüllendirmekte hem de maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere maddi destek sağlayarak eğitim hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Üniversiteyi yeni kazanan başarılı öğrencilerine üniversite giriş başarı bursu vermektedir. Yüksek öğretime geçiş sınavı ve lisans yerleştirme sınavı sonucuna göre verilen bu burs, eğitim- öğretim sürecinde burs oranınca öğrenciyi rahatlatmakta ve öğrenim süresi boyunca devam etmektedir.

  • Diğer bir bursu da üniversite içi verilen başarı bursudur. Bu başarı bursu da ortalama ve okula devam durumuyla belirlenen bir burstur.
  • Ayrıca maddi yetersizliği olan ya da şehit gazi yakını olanlara verdiği burslar da bulunmaktadır.
  • Şehit gazi yakınlarına sağlanan burslarda yüzde %50 burs karşılıksız burs imkanı sağlanır.
  • Ayrıca liseyi  okul birincisi olarak bitiren öğrencilere  yönelik de %25 burs olanağı sağlamaktadır.
  • Türkiye’yi uluslararası müsabakalarda temsil etmiş sporculara da eğitim öğretim ücretine ilişkin  %50 oranında burs verilir.
  • Tercih bursu kapsamında da sağlık yüksek okullarını ilk 3 tercihe %20 burs, meslek yüksek okulu radyo ve televizyon programcılığı bölümünü tercih eden tüm öğrencilere %50 burs ve adalet bölümünü tercih eden öğrencilere %25 oranında burs verilmektedir.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku