Yüksek İhtisas Üniversitesi Burs İmkanları

Her sene üniversiteler bünyesine birçok öğrenci burs imkanlarından faydalanabiliyorlar. Bu üniversiteler özel üniversite olarak bilinen ve öğrencilerine birçok anlamda destek veren üniversitelerdir. Bunlardan biri olan Yüksek İhtisas Üniversitesi burs imkanları bu sene burs vereceği öğrencilerin, burs alabilme şartlarını açıkladı. Bu şartlara uyan öğrencilerin hepsi burs alabilecekler. Sitemiz üzerinden burslar, eğitim ücretleri, taban puanlar gibi hususlarda bilgi almak için verdiğimiz linkleri ve butonları kullanabilirsiniz.

Yüksek İhtisas Üniversitesi Burs İmkanları

Burs Almak İçin Aranan Şartlar

Bu üniversite de birçok öğrenciye burs olanağı sunuluyor. Burs alabilecek olan öğrencilerin özellikle iyi bir puan ile üniversiteye yerleşmiş olması gerekiyor. Bunun yanı sıra burslar yüzdelik dilim hesaplaması ile yapılır. Bursları geri iadesiz olarak yapılmakta ve öğrenciden okul bitiminde herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Burs alabilecek olan öğrenciler;

  • Öncelikle %100 tam burs alan öğrenci okul şartlarına uyduğu sürece burs alabilecektir.
  • %75 lik burs diliminde olacak olan öğrenci yurt ve yemek alanında sorun yaşamadan okumayı sürdürebiliyor.
  • % 50 burs için okuduğu sürece yatırılacak olan paranın bir kısmını ödemiyor

Gibi imkanlar sunuluyor. Bu imkanların yanı sıra burslu öğrencilerden bu konuda hassas olmalarını da istiyor.

Öğrenci Bursu Nasıl İptal Olur

Her ne kadar üniversite kendi kapsamında burslu öğrenci okutarak kolaylık sağlasa da birçok kuralı da istiyor. Burs alan öğrenci sadece okuduğu sürece bursu alabiliyor. Herhangi bir şekilde dönem kalmış ve dersi kalmış ise burs kesilir. Bunan kalan öğrenci bursu da otomatik olarak kesilecektir. Bir diğer kural ise burslu öğrencinin okul içinde hal ve davranışlarıdır. Eğer öğrenci hoca ve arkadaşları ile sürekli sorun yaşıyor ve disiplin cezası almış ise yine burs hakkını kaybedecektir. Bu yüzden burs alan öğrencilerin bu detaylara dikkat ederek okulu bitirmeye çalışmalılardır.

Her üniversite kendi alanındaki başarılı öğrencilerine bu olanakları sunar ve bunu okul süresi boyunca yapar. Mezun olan öğrenci okula herhangi bir ücret ödemez ve okuldan mezun olur. Üniversite burs ödemesinin yanı sıra yıllık ödemelerini de ikiye bölerek alır. Yani ilk senenin başında ve ikici dönemin başında olmak kaydı ile ödeme almaktadır. Yüksek İhtisas Üniversitesi ile ilgili diğer hususlarda bilgi almak için buraya tıklayınız.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku